• Home
 • KursyKosmetologiczne.pl

Zalety Maseczek z Glinkami: Przewodnik po Naturalnej Pielęgnacji Skóry

Glinki kosmetyczne od wieków są cenione za swoje wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. Współczesna kosmetologia coraz częściej sięga po te naturalne składniki, oferując maseczki, które mają za zadanie poprawić kondycję skóry, oczyszczać ją i odżywiać. Stosowanie maseczek z glinkami może przynieść wiele korzyści, niezależnie od typu cery. W tym artykule przyjrzymy się zaletom różnych rodzajów glinek, wyjaśnimy, jak działają na skórę, oraz podpowiemy, jak wybrać odpowiednią glinkę do swoich potrzeb.

 

Read More

Depilacja laserowa: efektywne i długotrwałe rozwiązanie na niechciane owłosienie

Depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych sposobów na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. W miastach takich jak Kraków, gdzie dostęp do nowoczesnych technologii jest szeroki, depilacja laserowa zdobywa coraz większe uznanie. Czym dokładnie jest depilacja laserowa, jakie są jej zalety i dlaczego warto rozważyć depilację laserową w Krakowie?

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to procedura kosmetyczna, która polega na skierowaniu wiązki światła laserowego na mieszki włosowe, co prowadzi do ich trwałego uszkodzenia i uniemożliwienia wzrostu włosów. W wyniku działania lasera, energia świetlna jest przekształcana w ciepło, które niszczy pigment w mieszku włosowym, minimalizując ryzyko odrastania włosów.

Zalety depilacji laserowej

 • Trwałe efekty

Jednym z największych atutów depilacji laserowej jest jej trwałość. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod depilacji, takich jak golenie czy woskowanie, depilacja laserowa oferuje długotrwałe rezultaty. Po serii zabiegów, większość pacjentów zauważa znaczną redukcję owłosienia, a odrastające włosy są zazwyczaj cieńsze i mniej widoczne. To sprawia, że depilacja laserowa staje się idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i długotrwały efekt gładkiej skóry.

 • Precyzja i skuteczność

Depilacja laserowa jest niezwykle precyzyjna. Laser może celować w konkretne obszary skóry, co pozwala na dokładne usuwanie włosów nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu, depilacja laserowa jest skuteczna nie tylko na dużych powierzchniach, takich jak nogi czy plecy, ale również na delikatnych obszarach, takich jak twarz, okolice bikini czy pachy.

 • Szybkość zabiegu

Kolejną zaletą depilacji laserowej jest jej szybkość. Zależnie od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi, sesje mogą trwać od kilku minut do godziny. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, takim jak te używane podczas depilacji laserowej w Krakowie, zabiegi są przeprowadzane szybko i sprawnie, a przy tym nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji.

 • Mniejsze ryzyko podrażnień i wrastających włosków

Tradycyjne metody usuwania owłosienia, takie jak golenie i woskowanie, mogą prowadzić do podrażnień skóry, wrastających włosków i infekcji. Depilacja laserowa minimalizuje to ryzyko, dzięki czemu jest znacznie bardziej komfortowa i bezpieczna dla skóry. To szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze, które doświadczają problemów po użyciu innych metod depilacji.

Dlaczego warto wybrać depilację laserową w Krakowie?

 • Dostęp do nowoczesnych technologii

Kraków jest miastem, które może pochwalić się licznymi klinikami oferującymi zaawansowane technologie depilacji laserowej. Dzięki temu mieszkańcy Krakowa mają dostęp do najnowszych i najskuteczniejszych urządzeń, które zapewniają najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo.

 • Profesjonalna opieka i doświadczenie

Depilacja laserowa Kraków jest przeprowadzana przez wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem w tej dziedzinie. Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjenci są dokładnie badani, a procedura jest dostosowywana do ich indywidualnych potrzeb i rodzaju skóry. To gwarantuje bezpieczny przebieg zabiegu oraz satysfakcjonujące rezultaty.

 • Indywidualne podejście

W krakowskich klinikach depilacja laserowa jest wykonywana w oparciu o indywidualne podejście do pacjenta. Specjaliści przeprowadzają szczegółowe konsultacje, podczas których omawiane są oczekiwania pacjenta oraz możliwe do osiągnięcia efekty. Dzięki temu każdy może liczyć na zabieg w pełni dostosowany do swoich potrzeb.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to nowoczesne i efektywne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w Krakowie. Jej główne zalety to trwałość efektów, precyzja, szybkość zabiegu oraz minimalne ryzyko podrażnień. Dzięki dostępowi do nowoczesnych technologii oraz profesjonalnej opiece, osoby wybierające kliniki w Krakowie, mogą cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Rozważając depilację laserową, warto zasięgnąć porady specjalistów i skorzystać z usług renomowanych klinik oferujących najwyższą jakość usług.

Usuwanie włosków laserem – jak wybrać dobry gabinet?

Laserowe usuwanie niechcianego owłosienia jest obecnie popularną metodą radzenia sobie z tym problemem. Jakie lasery są obecnie najlepsze do depilacji? Jak wybrać odpowiedni gabinet do depilacji laserowej?

Jaki laser jest najlepszy do usuwania włosków?

Depilacja laserem to zabieg kosmetyczny wykorzystujący skoncentrowaną wiązkę światła do usuwania niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Działa poprzez celowanie w melaninę lub pigment w mieszku włosowym i niszczenie go za pomocą ciepła, co zatrzymuje wzrost włosów. Obecnie za najlepsze urządzenia do depilacji laserowej uznaje się lasery diodowe, z których korzysta między innymi klinika slowage.pl. Podczas takiego zabiegu za pomocą urządzenia dostarcza się energię lasera do mieszków włosowych. Procedura jest stosunkowo bezbolesna, a większość pacjentów opisuje uczucie podobne do szczypania. Jednak niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort lub lekkie pieczenie podczas zabiegu. Depilacja laserem diodowym jest skuteczna w przypadku większości rodzajów skóry i włosów, chociaż może nie być tak skuteczna w przypadku włosów jasnych, na przykład rudych, siwych i blond. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zwykle konieczne jest wykonanie wielu zabiegów, ponieważ laser może działać tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu. Sesje odbywają się zazwyczaj w kilkutygodniowych odstępach czasu, aby umożliwić wzrost włosów w międzyczasie. Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, istnieje potencjalne ryzyko i skutki uboczne związane z depilacją laserem diodowym, w tym zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie skóry. Ważne jest, aby zabieg wykonywał wyszkolony i licencjonowany specjalista, aby zminimalizować ryzyko powikłań.

Dobry gabinet usuwający włoski laserem – jak go znaleźć?

Znalezienie dobrego salonu depilacji laserowej jest ważne, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne efekty zabiegu. Jak znaleźć renomowany salon depilacji laserowej? Warto uwzględnić wtedy poniższe kwestie:

Sprawdzenie ofert

Zobacz ofertę salonów w Twojej okolicy, które prowadzą usługi depilacji laserowej. Możesz sprawdzić informacje online lub poprosić o rekomendacje od przyjaciół lub członków rodziny, którzy poddali się zabiegom depilacji laserowej.

Kontrola kwalifikacji

Upewnij się, że wybrany salon ma licencjonowanych i certyfikowanych specjalistów, którzy są przeszkoleni w zakresie wykonywania depilacji laserowej. Najlepiej wybrać profesjonalistów, którzy przeszli szkolenie w renomowanych ośrodkach.

Zwróć uwagę na rodzaj sprzętu

Sprawdź, czy salon używa nowoczesnego sprzętu, na przykład wspomnianego wcześniej lasera diodowego. Przestarzały lub źle konserwowany sprzęt może prowadzić do nieskutecznych lub niebezpiecznych zabiegów.

Konsultacja

Umów się na konsultację z salonem, aby poznać jego usługi i ocenić profesjonalizm. Podczas konsultacji zapytaj o rodzaj używanego sprzętu, liczbę zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnych rezultatów oraz potencjalne zagrożenia lub skutki uboczne. W trakcie konsultacji specjalista może też wykonać test laserowy na skórze.

Cena

Weź pod uwagę koszt zabiegu, ale nie traktuj go jako jedynego czynnika decydującego. Chociaż ważne jest, aby znaleźć salon, który pasuje do danego budżetu, pamiętaj, że najtańsza opcja może nie zawsze być najlepsza pod względem jakości i bezpieczeństwa.

Sprawdź poziom higieny

Upewnij się, że salon utrzymuje wysoki poziom higieny i czystości we wszystkich obszarach zabiegowych. Dzięki temu będzie można uniknąć infekcji czy innych skutków ubocznych. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz znaleźć renomowany salon depilacji laserowej, który będzie mógł przeprowadzić bezpieczny i skuteczny zabieg.

Jakie są korzyści z regularnych wizyt u dentysty?

Regularne wizyty u dentysty mogą mieć wiele korzyści. Dentysta jest specjalistą, który może zapobiec wielu problemom z zębami i zapewnić lepsze zdrowie jamy ustnej. Wizyty u dentysty w Krakowie pozwalają Twojemu dentyście na okresowe przeglądy i monitorowanie stanu jamy ustnej, tak aby mógł szybko wykryć i rozwiązać problemy, zanim się pogorszą. Read More

Korekcja małżowin usznych – jakie są wskazania do plastyki uszu?

Plastyka uszu, czyli inaczej korekcja małżowin usznych, jest zabiegiem, który wykonuje się już u dzieci. Jakie są główne wskazania do jego przeprowadzenia? Na czym on polega? Czy wymaga znieczulenia ogólnego? Zobacz najważniejsze informacje na temat tej procedury!

Otoplastyka – czym jest plastyka uszu?

Zabiegi chirurgii plastycznej są obecnie wybierane bardzo często przez wiele osób, by poprawić swój wygląd. Do najczęściej prowadzonych procedur plastycznych zaliczana jest otoplastyka, czyli inaczej plastyka uszu, małżowin usznych.

Zabiegi plastyczne uszu przeprowadzane są głównie wtedy, gdy mają one nieodpowiednie ułożenie oraz odstają od głowy, natomiast mogą być też wykonane z innych wskazań. Polegają one wtedy na odpowiednim wycięciu tkanek i ukształtowaniu ich tak, aby nadać uszom atrakcyjny wygląd.

Wskazania do zabiegu plastycznego uszu

Plastyka uszu ma bardzo szerokie przeznaczenie. Zabieg ten przeprowadzany jest między innymi wtedy, gdy dochodzi do poniższych problemów:

 • Odstawanie uszu od czaszki,
 • Zbyt duże uszy,
 • Naderwanie uszu,
 • Uszy kalafiorowate,
 • Nadmierne naciągnięcie uszu,
 • Kolczyki tunelowe – w celu zszycia uszu.

Jak widać, otoplastyka jest zabiegiem wszechstronnym i może ona odnosić się zarówno do całej małżowiny usznej, w tym jej wielkości i położenia, jak i do płatka uszu, który może być uszkodzony na skutek noszonych kolczyków.

Od jakiego wieku można wykonać zabieg korekcji uszu?

Zabiegi korekcji uszu są jednymi z najczęściej prowadzonych zabiegów plastycznych u dzieci. Wiele z nich ma problem z odstającymi uszami, co jest powodem do kompleksów. Właśnie dlatego rozwiązaniem jest wtedy wykonanie zabiegu plastycznego.

Korekcja uszu może być wykonana już u dzieci poniżej 10 roku życia, dlatego też nie trzeba czekać z nią aż do wieku nastoletniego. Najlepiej zatem udać się do gabinetu chirurgii plastycznej, na przykład raczkowska.pl w Krakowie, aby skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się, czy wykonanie zabiegi jest już możliwe.

Na czym polega zabieg plastyki uszu?

Procedura ta jest zależna przede wszystkim od wskazań, dlatego też będzie ona różniła się zależnie od tego, z jakim zakresem i obszarem zabiegu mamy do czynienia.

W przypadku odstających uszy zabieg będzie polegać na usunięciu tkanek za uszami oraz na ich zszyciu, co spowoduje wtedy przybliżenie małżowin usznych do czaszki. Z kolei w przypadku plastyki płatka ucha najczęściej stosuje się technikę usuwania tkanek i zszywania ich, by nadać płatkom atrakcyjny wygląd.

Zabiegi tego typu prowadzone są głównie w znieczuleniu ogólnym, dlatego też konieczne jest wtedy wykonanie wcześniejszej konsultacji z anestezjologiem. Narkoza powoduje, że pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych podczas zabiegu.

Trzeba też pamiętać o tym, że dla powodzenia procedury bardzo ważna jest odpowiednia rekonwalescencja – wskazuje chirurg z kliniki raczkowska.pl. Trzeba nosić wtedy specjalne opaski oraz chronić małżowiny uszne przed odkształcaniem, co może zniweczyć działania chirurga. Dzięki temu efekty zabiegu będą najlepsze.

 

Jak dbać o skórę zimą

Mróz, wiatr, smog – zimą skóra nie ma łatwo. Niesprzyjające warunki pogodowe powodują jej przesuszenie, szarzenie i brak blasku. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować skórę zimą.

Na skórze człowieka znajduje się więcej receptorów zimna niż ciepła, dlatego też zimno odczuwa się bardziej, dotkliwiej. Skóra również nie lubi zimna. Zwłaszcza ujemnych temperatur. Trzeba o nią wówczas dbać w szczególny sposób. Odżywienie i nawilżenie to podstawa.

Jak pielęgnować skórę zimą?

Bardziej zimą ucierpi skóra sucha i wrażliwa niż tłusta i mieszana. Dowiedziono bowiem, że skóra tłusta lepiej znosi niskie temperatury. Również cera naczynkowa nie lubi zmienności temperatur. Szkodzi jej nagła zmiana temperatury. Mróz negatywnie wpływa na skórę naczynkową.

Jaki krem na zimę?

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie, jaki krem na zimę kupić to najpierw odpowiedz sobie na pytanie, jaką masz skórę, z jakimi potrzebami.

Najważniejsza jest ochrona i nawilżanie. Dobry krem na zimę powinien zawierać nawilżający kwas hialuronowy, odżywcze ceramidy, kwasy tłuszczowe, witaminę E, koenzym Q10 oraz substancje, które będą łagodzące, czyli np. alantoinę czy aloes.

Sucha skóra będzie wdzięczna za krem bardziej odżywczy, bardziej tłusty, ochronny, z kolei cera tłusta i mieszana woli kremy lżejsze lub emulsje.

Wychodząc na zewnątrz w duży mróz koniecznie trzeba skórę zabezpieczyć kremem, typowo na porę zimową. Lekkie kremy nawilżające zawierają w sobie dużo wody, co nie będzie korzystne przy dużym mrozie. W taką pogodę lepiej sprawdzą się kremy tłuste, które będą bardziej chroniły skórę.

Czy zimą trzeba stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym?

Wbrew pozorom, tak! Choć wydawać, by się mogło, że zimą nie ma takiej potrzeby to jednak wtedy również dociera do nas promieniowanie, zwłaszcza promieniowanie UVA odpowiadające za starzenie się skóry. Zimą skóra może tolerować nawet cięższy krem z filtrem niż ten, którego używa się latem. Będzie to dodatkowa ochrona przed mrozem.

zdjęcie_krem_pomadka

Pomadka ochronna do ust – jak najlepsza?

Nie można zapominać o ochronie ust. Zimą wysuszają się szczególnie mocno. Dobrze jest, więc przed każdym wyjściem na mróz posmarować je pomadką ochronną lub po prostu tłustym kremem. Aby zregenerować wysuszone już usta można na noc posmarować je miodem, który nawilży je oraz będzie miał działanie odżywcze i regeneracyjne.

Jaki krem do rąk na zimę?

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy krem do rąk na zimę to weź pod uwagę wiele czynników. Jeśli wychodzisz na zewnątrz i będziesz przebywać na mrozie, wówczas możesz posmarować dłonie kremem tłustym, i założyć rękawiczki. Jeśli jednak masz wysuszone dłonie, a musisz nimi pracować np. przy komputerze wówczas tłusty krem może być niekomfortowy. W takiej sytuacji w dzień stosuj lżejsze kremy nawilżające, a te mocno odżywcze nakładaj na dłonie na noc, dodatkowo zakładając rękawiczki. Bawełniane rękawiczki sprawią, że substancje odżywcze z kremu będą lepiej się wchłaniały, ale również będzie to ochrona pościeli i piżamy przed tłustym kremem.

Chirurgia stomatologiczna – kiedy trzeba z niej skorzystać?

Zabiegi zaliczane do kategorii chirurgii stomatologicznej mają bardzo szerokie zastosowanie. W jakich sytuacjach konieczne będzie udanie się do gabinetu lub kliniki, by skorzystać z zabiegów chirurgicznych jamy ustnej?

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgią stomatologiczną nazywa się rodzaj zabiegów chirurgicznych prowadzonych głównie w obrębie jamy ustnej. Aby je wykonywać, stomatolog musi mieć odpowiednie przygotowanie chirurgiczne.

Zabiegi tego typu są obecnie prowadzone w różnych gabinetach oraz klinikach stomatologicznych. Podlegają one również refundacji przez NFZ, natomiast tylko w wybranym zakresie. Pełna gama usług jest natomiast dostępna w prywatnych placówkach.

Zastosowanie chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna ma bardzo rozległe zastosowanie, dlatego też jest ona używana z wielu wskazań. Kiedy konieczne będzie wykonanie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej u pacjenta?

Chirurgiczne usuwanie zębów

Najczęściej metody chirurgiczne wykorzystuje się w przypadku usuwania zębów, gdy standardowa metoda ich wyrywania nie jest dostępna.

Dotyczy to między innymi przypadków, gdy ząb jest nieprawidłowo położony, nie wyrósł z dziąsła, czyli jest zatrzymany, jest on zniszczony, więc jego usunięcie kleszczami nie jest możliwe. Zabieg chirurgiczny pozwala wtedy na bardzo dokładne usunięcie zęba oraz jego korzeni.

Implantologia

Również zabiegi chirurgii stomatologicznej są bardzo popularne wtedy, gdy pacjent decyduje się na wszczepienie implantów zębowych. Używane są one wtedy nie tylko do usunięcia zęba, który ma być zastąpiony implantem, ale również do plastyki kości, podniesienia dna zatoki szczękowej oraz do samego wszczepiania implantu w kości.

Zabiegi periodontologiczne

Kolejnym zastosowaniem chirurgii stomatologicznej jest prowadzenie różnych typów zabiegów periodontologicznych, czyli związanych z chorobami dziąseł, a dokładnie tkanek przyzębia.

Usuwanie zmian w jamie ustnej

Techniki chirurgiczne znalazły też zastosowanie w przypadku widocznych w jamie ustnej zmian, na przykład ropni. Możliwe jest wtedy ich bezpieczne usunięcie.

Podcięcie wędzidełka

Zbyt krótkie wędzidełko pod językiem może powodować problemy z wymową. W takiej sytuacji przeprowadza się chirurgiczny zabieg jego podcięcia w gabinecie stomatologicznym.

Ortodoncja

Zabiegi wykorzystuje się między innymi w przypadku nieprawidłowo położonych zębów, konieczności zamontowania mikro implantów wspomagających leczenie ortodontyczne.

Więcej informacji dotyczących zabiegów stomatologii chirurgicznej można znaleźć pod adresem Kliniki Ziętek Clinic, która specjalizuje się w ich prowadzeniu: https://zietekclinic.com/uslugi/chirurgia-stomatologiczna/.

Czy zabiegi chirurgii stomatologicznej są bolesne?

Bardzo często pacjenci obawiają się zabiegów chirurgii stomatologicznej. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ stosuje się wtedy odpowiednio dobrane znieczulenia.

Wiele prywatnych placówek, na przykład Klinika Ziętek Clinic, wykorzystuje obecnie zaawansowane metody znieczuleń, aby zapewnić pacjentom najwyższy komfort podczas zabiegów chirurgicznych.

Poza standardowymi znieczuleniami wykorzystuje się również innego rodzaju znieczulenia, w tym znieczulenia komputerowe, sedację oraz narkozę, czyli leczenie w znieczuleniu ogólnym.

Wybór dobrej kliniki albo gabinetu powoduje, że zabiegi chirurgii stomatologicznej odbywają się bez nieprzyjemnych dolegliwości i stresu.

Wobec tego chirurgia stomatologiczna ma bardzo rozległe zastosowanie w przypadku leczenia zębów. Dzięki niej można uzyskać skuteczne efekty, aby zadbać o zdrowie i atrakcyjny wygląd swojego uśmiechu.

 

 

Badanie USG – na czym polega? Rodzaje, zastosowanie, ceny

Nowoczesna diagnostyka medyczna pozwala na szybkie uzyskanie informacji dotyczących stanu zdrowia pacjentów. W tym celu bardzo często wykorzystuje się także badania USG. Co warto o nich wiedzieć? Zobacz, na czym dokładnie one polegają, jakie są ich główne rodzaje, wskazania do badań oraz ceny.

Na czym polegają badania USG?

Badania ultrasonograficzne, inaczej badania USG polegają na użyciu ultradźwięków, które odbijają się od tkanek ludzkiego ciała i powracają do aparatu, który następnie na tej podstawie potrafi wygenerować ich obraz.

Badania USG są badaniami nieinwazyjnymi, bezbolesnymi, które mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też obecnie wykorzystuje się je często do tego, aby przeprowadzić badania kontrolne, diagnostyczne, a także stosuje się je w trakcie różnych zabiegów medycznych, by nadzorować ich przebieg.

Ze strony pacjenta najczęściej badania USG nie wymagają żadnego szczególnego przygotowania, poza badanami układu pokarmowego i moczowego, gdy konieczne jest właściwe przyszykowanie się do nich, aby były one udane i dały wiarygodne wyniki.

Rodzaje badań USG. Jakie narządy można dzięki nim zbadać?

Za pomocą badań USG można przeprowadzić diagnostykę wielu narządów ludzkiego ciała. Jakie rodzaje tych badań prowadzone są najczęściej?

Wśród głównych rodzajów badań USG zaliczane są:

 • badania USG jamy brzusznej, brzucha – polegają one na skontrolowaniu narządów znajdujących się w jej obrębie, na przykład jak wątroba, drogi żółciowe i pęcherzyk żółciowy, trzustka, jelita, nerki, pęcherz moczowy
 • badanie USG układu moczowego – polega na przeprowadzeniu oglądu nerek oraz pęcherza moczowego i moczowodów
 • badanie USG tarczycy – stosowane jest w diagnozowaniu jej dolegliwości jak nadczynność, niedoczynność, choroba Hashimoto
 • badanie USG węzłów chłonnych – pozwala na sprawdzenie ich stanu w przypadku powiększenia węzłów, wykrycia guzków
 • badanie USG układu płciowego u kobiet – może być ono prowadzone przez powłoki brzuszne albo przez pochwę, pozwala na ocenę budowy macicy, jajników, jajowodów
 • badanie USG jąder – prowadzone u mężczyzn w celu diagnostyki ich dolegliwości
 • badanie USG prostaty – wykonuje się je u mężczyzn w przypadku podejrzenia dolegliwości tego narządu
 • badanie USG piersi – kontrolne i diagnostyczne badanie u kobiet
 • badanie USG w ciąży – szeroka gama badań, między innymi USG 3D/4D, które pozwala na sprawdzenie rozwoju dziecka i wykonanie badań przesiewowych
 • badanie USG Doppler – rodzaj badania prowadzonego w przypadku podejrzenia dolegliwości układu krążeniowego, ponieważ pozwala ono na kontrolowanie przepływów krwi w naczyniach krwionośnych
 • inne rodzaje badań USG – badania tkanek miękkich, stawów

Badania USG – gdzie są dostępne?

Z badań ultrasonograficznych można skorzystać obecnie w wielu placówkach medycznych – w ramach NFZ, czyli bezpłatnie dla osób ubezpieczonych, a także prywatnie, na przykład można zdecydować się na USG w Instytucie Boczarska w Oświęcimiu, gdzie dostępna jest pełna paleta badań.

Aby dowiedzieć się więcej na temat miejsc, gdzie prowadzone są badania USG, warto skorzystać z internetu. Można dzięki temu dowiedzieć się, gdzie aktualnie są one prowadzone, a także sprawdzić cenniki.

Jakie są ceny prywatnych badań USG?

W prywatnych placówkach medycznych za badania USG trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Jakie są wydatki związane z tego typu badaniami?

Ceny zależne są głównie od typu badania. Przykładowo za badanie USG tarczycy trzeba będzie zapłacić około 150 złotych, natomiast badanie całej jamy brzusznej może być już kosztem 250 złotych.

 

Depilacja laserowa sposobem na idealnie gładką skórę!

Poszukujesz takiego sposobu depilacji włosków, który da nie tylko aksamitną gładkość skóry, ale również będzie długotrwały? To możliwe z użyciem depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega ta metoda usuwania owłosienia? Kto może z niej skorzystać? Gdzie jest ona obecnie dostępna?

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja to procedura polegająca na usuwaniu niechcianych włosków. Może być ona prowadzona różnymi technikami, również za pomocą urządzeń laserowych.

Laserowa depilacja jest obecnie najnowocześniejszą metodą usuwania włosków, która wyróżnia się również bardzo wysoką skutecznością. To powoduje, że jest ona bardzo popularna i decyduje się na nią wiele osób, których marzeniem jest gładka skóra na zawsze.

Depilacja z wykorzystaniem lasera polega na naświetlaniu skóry urządzeniem laserowym. Wiązka lasera jest wtedy wchłaniana przez mieszek włosowy i włos, co powoduje ich miejscowe uszkodzenie dzięki wysokiej temperaturze. Uszkodzenie tych struktur powoduje, że nie dochodzi do ich odbudowy, dlatego skóra może pozostać gładka.

Jakie zastosowanie ma depilacja laserem?

Depilacja laserowa jest zabiegiem o rozbudowanym zastosowaniu, który może być wykorzystany w wielu celach. Najczęściej wykonuje się depilację laserową nóg, okolic bikini oraz pach, a także wąsika u kobiet, ale warto wskazać, że można usunąć z nią praktycznie wszystkie włosy na całym ciele oraz na twarzy.

Depilacja laserowa może być używana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, co powoduje, że ma ona bardzo szerokie zastosowanie także pod tym względem.

Gdzie można skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserem jest obecnie prowadzona w wielu gabinetach i klinikach na terenie całego kraju, dlatego przed zdecydowaniem się na jej wykonanie warto pamiętać o tym, by sprawdzić dostępne propozycje i porównać je ze sobą.

W Krakowie nowoczesną depilacją laserową zajmuje się klinika Bonadea, która zaprasza do umówienia się na konsultację. Więcej informacji na temat oferty kliniki można uzyskać pod adresem: https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-laserowa/.

Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Za pomocą depilacji laserowej można uzyskać efekt trwale gładkiej skóry, ponieważ powoduje ona usunięcie struktur mieszka włosowego.

Warto jednak pamiętać o tym, że jednorazowa wizyta w gabinecie prowadzącym taką depilację nie będzie wystarczająca. Dla osiągnięcia najlepszych efektów konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Zazwyczaj przeprowadza się minimum 4 zabiegi depilacji w odstępach wynoszących od 4 do 12 tygodni.

Dzięki serii zabiegów depilacji laserowej można dopiero uzyskać pożądane rezultaty, aby dzięki temu cieszyć się z aksamitnie gładkiej skóry przez cały czas i również zaoszczędzić go sporo na prowadzeniu golenia czy depilacji metodami, które nie są aż takie skuteczne.

Czy depilacja laserem ma przeciwwskazania?

Warto pamiętać o tym, że depilacja laserowa ma określone przeciwwskazania, dlatego też nie może być ona prowadzona u każdej osoby, która chciałaby skorzystać z tego typu zabiegu.

Wśród najważniejszych przeciwwskazań dotyczących epilacji laserowej znajdują się przede wszystkim podrażnienia skórne, choroby skórne jak bielactwo, łuszczyca, skóra marmurkowa, choroby pęcherzowe skóry, aktywne infekcje orz cukrzyca z powikłaniami. Nie należy też prowadzić depilacji laserowej w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Zależnie od typu urządzenia depilującego przeciwwskazaniem może być również skóra opalowa oraz jasne włoski, na które nie działa każdy typ lasera.

 

Jakie objawy skonsultować z ginekologiem?

Wizyta u ginekologa dla wielu kobiet jest stresująca i krępująca. W określonych przypadkach będzie ona jednak niezbędna dla zdrowia. Jakie objawy warto skonsultować z lekarzem ginekologiem? Jak często powinno się chodzić do niego w celach profilaktycznych?

Czym zajmuje się lekarz ginekolog?

Ginekolog jako specjalista w dziedzinie ginekologii oferuje kompleksową pomoc pacjentkom w przypadku różnych schorzeń ginekologicznych. Również może on zajmować się prowadzeniem ciąży oraz odbieraniem porodów, gdy jest położnikiem.

W gabinecie ginekologicznym można skorzystać ze wsparcia w zakresie diagnostyki dolegliwości oraz ich leczenia za pomocą różnych metod – farmakoterapii, zabiegów.

Również ginekolog może dobrać odpowiednie metody antykoncepcji dla pacjentek, na przykład z wykorzystaniem tabletek – pigułek antykoncepcyjnych, zastrzyków, implantów, wkładek domacicznych i innych.

Jak często chodzić do ginekologa?

Najczęściej zaleca się profilaktyczne wizyty u ginekologa w okresie od 6 miesięcy do 1 roku, jeżeli nie pojawiają się żadne dolegliwości – wskazuje specjalista z klinikagalena.pl, która oferuje konsultacje ginekologiczne w Bielsku Białej.

Ginekolog może również zalecić, jak często udawać się do gabinetu w konkretnych przypadkach, na przykład u osób po leczeniu może być to jedna wizyta na 3 miesiące, by kontrolować stan zdrowia.

Jakie objawy skonsultować z ginekologiem?

Do gabinetu ginekologicznego należy również udać się w przypadku, gdy obserwowane są określone objawy wskazujące na choroby układu płciowego u kobiet. Jakie z nich należy skonsultować z lekarzem? Są to głównie:

Swędzenie, pieczenie okolic intymnych, upławy

Takie objawy wskazują przede wszystkim na toczące się infekcje, głównie bakteryjne, ale również grzybicze. W takim przypadku lekarz ginekolog może zalecić odpowiednie leczenie, na przykład z użyciem środków miejscowych albo ogólnoustrojowych. Aby dobrać odpowiednią metodę leczenia, wykonuje się również diagnostykę polegającą na pobraniu wymazów z pochwy.

Zaburzenia miesiączkowania

Gdy miesiączka jest nieregularna, pojawia się po okresie znacznie dłuższym albo krótszym od 28 dni, w takim przypadku konieczne będzie również skonsultowanie się z lekarzem ginekologiem. Wskazaniem są również dolegliwości jak pojawiające się wtedy bóle, skurcze, a nawet omdlenia, a ponadto plamienia pomiędzy miesiączkami, przed miesiączką.

Zaburzenia miesiączkowania najczęściej powiązane są z zaburzeniami hormonalnymi, natomiast mogą one również wynikać z endometriozy, mięśniaków macicy. Wskazane jest wtedy wykonanie badań hormonalnych oraz USG narządów rodnych.

Wyczuwane zmiany w piersiach

Z lekarzem ginekologiem należy również skonsultować wyczuwane zmiany w piersiach, na przykład jak guzki, bolesność. Mogą one wskazywać na nowotwór piersi, ale też na inne, niegroźne zmiany.

Gabinet ginekologiczny – jak go wybrać?

Szukasz dobrego ginekologa? Obecnie w branży działa wiele poradni, klinik i gabinetów lekarskich prywatnych, a także z pomocy można skorzystać w ramach NFZ. Gdy potrzebny jest ginekolog w Bielsku Białej, można skorzystać z każdej z tych opcji.

Wiele kobiet decyduje się na prywatne konsultacje ginekologiczne. Za ich powodzeniem stoi głównie łatwa dostępność, ponieważ do lekarza można dostać się nawet z dnia na dzień. Dodatkowo pacjentki często wskazują na wyższą jakość opieki oraz łatwiejszy dostęp do nowocześniejszych zabiegów i leków.

W przypadku wizyt na NFZ osoby ubezpieczone nie muszą ponosić kosztów, jednak dostanie się do lekarza może być dość trudne, ponieważ wolne terminy niekiedy są dostępne dopiero za parę miesięcy.