Depilacja laserowa sposobem na idealnie gładką skórę!

Poszukujesz takiego sposobu depilacji włosków, który da nie tylko aksamitną gładkość skóry, ale również będzie długotrwały? To możliwe z użyciem depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega ta metoda usuwania owłosienia? Kto może z niej skorzystać? Gdzie jest ona obecnie dostępna?

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja to procedura polegająca na usuwaniu niechcianych włosków. Może być ona prowadzona różnymi technikami, również za pomocą urządzeń laserowych.

Laserowa depilacja jest obecnie najnowocześniejszą metodą usuwania włosków, która wyróżnia się również bardzo wysoką skutecznością. To powoduje, że jest ona bardzo popularna i decyduje się na nią wiele osób, których marzeniem jest gładka skóra na zawsze.

Depilacja z wykorzystaniem lasera polega na naświetlaniu skóry urządzeniem laserowym. Wiązka lasera jest wtedy wchłaniana przez mieszek włosowy i włos, co powoduje ich miejscowe uszkodzenie dzięki wysokiej temperaturze. Uszkodzenie tych struktur powoduje, że nie dochodzi do ich odbudowy, dlatego skóra może pozostać gładka.

Jakie zastosowanie ma depilacja laserem?

Depilacja laserowa jest zabiegiem o rozbudowanym zastosowaniu, który może być wykorzystany w wielu celach. Najczęściej wykonuje się depilację laserową nóg, okolic bikini oraz pach, a także wąsika u kobiet, ale warto wskazać, że można usunąć z nią praktycznie wszystkie włosy na całym ciele oraz na twarzy.

Depilacja laserowa może być używana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, co powoduje, że ma ona bardzo szerokie zastosowanie także pod tym względem.

Gdzie można skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserem jest obecnie prowadzona w wielu gabinetach i klinikach na terenie całego kraju, dlatego przed zdecydowaniem się na jej wykonanie warto pamiętać o tym, by sprawdzić dostępne propozycje i porównać je ze sobą.

W Krakowie nowoczesną depilacją laserową zajmuje się klinika Bonadea, która zaprasza do umówienia się na konsultację. Więcej informacji na temat oferty kliniki można uzyskać pod adresem: https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-laserowa/.

Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Za pomocą depilacji laserowej można uzyskać efekt trwale gładkiej skóry, ponieważ powoduje ona usunięcie struktur mieszka włosowego.

Warto jednak pamiętać o tym, że jednorazowa wizyta w gabinecie prowadzącym taką depilację nie będzie wystarczająca. Dla osiągnięcia najlepszych efektów konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Zazwyczaj przeprowadza się minimum 4 zabiegi depilacji w odstępach wynoszących od 4 do 12 tygodni.

Dzięki serii zabiegów depilacji laserowej można dopiero uzyskać pożądane rezultaty, aby dzięki temu cieszyć się z aksamitnie gładkiej skóry przez cały czas i również zaoszczędzić go sporo na prowadzeniu golenia czy depilacji metodami, które nie są aż takie skuteczne.

Czy depilacja laserem ma przeciwwskazania?

Warto pamiętać o tym, że depilacja laserowa ma określone przeciwwskazania, dlatego też nie może być ona prowadzona u każdej osoby, która chciałaby skorzystać z tego typu zabiegu.

Wśród najważniejszych przeciwwskazań dotyczących epilacji laserowej znajdują się przede wszystkim podrażnienia skórne, choroby skórne jak bielactwo, łuszczyca, skóra marmurkowa, choroby pęcherzowe skóry, aktywne infekcje orz cukrzyca z powikłaniami. Nie należy też prowadzić depilacji laserowej w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Zależnie od typu urządzenia depilującego przeciwwskazaniem może być również skóra opalowa oraz jasne włoski, na które nie działa każdy typ lasera.