Maski w płacie

Maski w płacie (ang. sheet masks) zostały wynalezione w Azji. Są to maski z płatu bawełny lub hydrożelu, tak naprawdę to kawałek materiału dopasowany do kształtu twarzy, zanurzony w bardzo odżywczej esencji, której procentowa ilość składników aktywnych przewyższa tę, którą możemy spotkać np. w kremach, czy tradycyjnych maskach.

Czy maski w płacie są lepsze od tych tradycyjnych?

Maski w płacie gwarantują znacznie lepsze wchłaniania się substancji aktywnych. Tradycyjnie nałożona zwykła maska nie wchłania się w tak intensywny sposób, jak maska w płacie, a do tego jest napakowana niepotrzebnymi wypełniaczami, przez co najczęściej ma również mniejsze stężenie składników aktywnych. Maski w płacie utrzymują również maksymalne nawilżenie skóry.

Jak stosować maski w płacie?

  • W dowolnym momencie dnia. Aplikacja maski nie zajmuje dużo czasu i nie trzeba po jej zastosowaniu zmywać niczego z twarzy.
  • Stosujemy tylko i wyłącznie na czystą cerę. Świeżo umyta i stonizowana skóra będzie najlepsza dla maseczki w płachcie. W ten sposób skóra będzie gotowa na wchłonięcie dobroczynnych składników i nie będzie obciążona innymi kosmetykami.
  • Maksymalny czas trzymania masek na twarzy to 20 minut. Należy uważać żeby nie doprowadzić do momentu, kiedy maska w płacie zaczyna wysychać. Wówczas zaczyna ona działać zupełnie odwrotnie wysysając wilgoć i wprowadzone składniki na zewnątrz skóry. Absolutnie nie zaleca się pozostawiania maski na twarzy na noc.
  • Nie należy aplikować już innych kosmetyków do twarzy po ściągnięciu maski. Dobrej jakości maski w płacie powinny pozostawić skórę nawilżoną i miękką. W takiej sytuacji aplikacja czegokolwiek dodatkowego jest już zupełnie zbędna.

Zalety masek w płacie

  • Szybkość w stosowaniu – nakłada się je bajecznie prosto, nie spływają z twarzy i nie brudzą ubrań.
  • Możliwość stosowania w podróży np. w samolotach czy na autostradzie. Brak konieczności zmywania maski sprawia, że można nałożyć ją właściwie wszędzie. Po upływie określonego czasu maseczkę wystarczy po prostu ściągnąć i wyrzucić.
  • Świetnie wchłanianie się składników aktywnych – składniki z masek w płacie wchłaniają się szybciutko i znacznie lepiej, niż w przypadku zwykłych masek.
  • Znacznie lepsze efekty – stosowanie dobrej maski w płacie przynajmniej raz w tygodniu sprawia, że cera wygląda ładniej, zdrowiej i promienniej, oraz jest zdecydowanie lepiej nawilżona.

 

Karolina

2 Replies to “Maski w płacie”

  1. Nigdy wcześniej nie słyszałam o maskach w płacie. Zaraz pędzę do drogerii poszukać odpowiedniej dla mnie i chętnie wypróbuję od ręki.

  2. Od kilku miesięcy używam masek w płacie i naprawdę widzę różnicę w stanie mojej skóry. Jest dogłębnie nawilżona i odżywiona.

Comments are closed.