Wybranie odpowiedniej metody poprawy stanu skóry w gabinecie medycyny estetycznej jest bardzo istotne. W jakich sytuacjach wykorzystuje się zabieg polegający na mezoterapii igłowej?
Co to jest mezoterapia igłowa?
Termin ten odnosi się do zabiegu, którego zadaniem jest wprowadzenie pod skórę substancji aktywnych.
W przypadku mezoterapii igłowej do ich podawania stosowane są igły, które transportują je bezpośrednio do skóry, czyli tam, gdzie mogą one dać najlepsze efekty.
Dostępne są również inne warianty mezoterapii jak mezoterapia mikroigłowa z użyciem rollerów z igłami albo mezoterapia bezigłowa polegająca na stosowaniu urządzeń zwiększających przepuszczalność skóry, na przykład przez prądy.
Mezoterapia igłowa – gdzie jest dostępna?
Zabiegi mezoterapii igłowej zaliczają się do kategorii najczęściej prowadzonych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, dlatego też są one łatwo dostępne.
Kompleksowe usługi w tym zakresie zapewnia również swoim pacjentom Instytut Bielenda – z jego dokładną ofertą w ramach medycyny estetycznej można zapoznać się pod adresem instytut.bielenda.pl.
W jakich obszarach można korzystać z mezoterapii igłowej?
Zabieg mezoterapii igłowej ma szerokie zastosowanie i może być on prowadzony zarówno na twarzy, jak i na ciele. Prowadzi się go również na owłosionej skórze głowy.
Mezoterapia igłowa – kiedy warto skorzystać z zabiegu?
Dzięki mezoterapii igłowej można uzyskać świetne wyniki w przypadku różnych typów skóry oraz jej różnych potrzeb. Jakie są najczęstsze wskazania do przeprowadzenia takiej procedury?
Mezoterapia igłowa prowadzona jest głównie w poniższych przypadkach:
- Zauważalne na skórze oznaki starzenia jak zmarszczki, opadający owal twarzy, utrata jędrności, cienka i wiotka skóra.
- Profilaktyka przeciwstarzeniowa – w celu zapobiegania szybszemu starzeniu się skóry.
- Problematyczna skóra twarzy, na przykład bardzo sucha, tłusta, łojotokowa, która jest trudna w pielęgnacji.
- Niedoskonałości widoczne na skórze, na przykład jak blizny albo przebarwienia.
- Nadmiernie wypadające włosy skóry głowy.
- Nagromadzenie tkanki tłuszczowej, na przykład w rejonie brzucha, ud, pośladków, ramion, na podbródku.
- Cellulit – nierówna skóra z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, skórka pomarańczowa.
Jak odbywa się zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg ten jest bardzo prosty i niesie za sobą minimalne ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. Jest on zatem uznawany za bezpieczną procedurę, która nie ma wielu przeciwwskazań.
W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej dochodzi do nakłuwania skóry strzykawką z igłą albo kaniulą z igłą. Wprowadza się wtedy w skórę konkretne substancje aktywne dobierane wcześniej do konkretnych potrzeb skóry.
Zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ igły są bardzo cienkie, więc klient nie odczuwa nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Na życzenie można jednak znieczulić skórę specjalnym kremem.
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta, mogą pojawić się na niej małe siniaki oraz krwiaki.
Zainteresowani mogą znaleźć również więcej informacji o zabiegu na stronie internetowej Instytutu Bielenda: https://instytut.bielenda.pl/oferta/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa/.
Jakie są efekty zabiegu mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa może dać zarówno natychmiastowe efekty, jak i efekty widoczne po dłuższym czasie, co zależne jest od rodzaju zastosowanych substancji aktywnych podczas tej procedury.
Dzięki niej można poprawić wygląd skóry twarzy oraz ciała, nadać jej młodszy, bardziej promienny charakter, a także zlikwidować widoczne niedoskonałości.
Dla najlepszych efektów zabiegi mezoterapii wykonuje się w serii, a ich liczba i częstotliwość są dobierane przez lekarza medycyny estetycznej.