Podkłady mineralne

Podkład jest kosmetykiem, którego nie może zabraknąć w kosmetyczce żadnej kobiety. Poprawia koloryt skóry oraz wyrównuje jej powierzchnię. Są różne rodzaje podkładów, np.: kryjące, matujące, rozświetlające. Niektóre z nich niestety obciążają naszą skórę, a nawet przyczyniają się do powstawania niedoskonałości. Ostatnio na rynku pojawiła się swego rodzaju nowość, mianowicie podkłady mineralne, które nie tylko nie obciążają skóry, ale poprawiają również jej kondycję. Podkłady tego rodzaju zawierają w swoim składzie tylko naturalne składniki, czyli sproszkowane minerały. Wśród tych minerałów są te, które pełnią rolę pigmentów (dzięki nim możemy dobrać kolor podkładu do odcienia swojej skóry), należą do nich m. in. : tlenek żelaza, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, ultramaryna, żółcień, czerwień i czerń żelazowa. W zawartych w podkładach minerałach znajdziemy również wypełniacze, które sprawiają, że zmarszczki, wgłębienia, rozszerzone pory stają się mniej widoczne. Do tych najpopularniejszych zaliczamy m. in.: talk, krzemionkę, kaolin, glinkę żółtą, czerwoną i zieloną.

Warto podkreślić, że podkłady mineralne nie zawierają konserwantów tj. barwników, aromatów, silikonów – zawierają tylko i wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki swojej zawartości podkład mineralny nie tylko kryje niedoskonałości, ale i działa na skórę łagodząco i w żaden sposób jej nie podrażnia. Z takich podkładów mogą śmiało korzystać więc osoby z cerą trądzikową i alergicy.

Rodzaje podkładów mineralnych 

Podkład mineralny rozświetlający-dodaje cerze blasku i świeżości. Sprawia, że poszarzała, wyglądająca na zmęczoną skóra wydaje się rozświetlona. Podkład rozświetlający ukrywa wszelkie niedoskonałości skóry np. zmarszczki i wyrównuje koloryt cery.

Podkład mineralny matujący jego główną funkcją jest ukrycie tego, co uważamy za mankamenty – czyli np. trądziku. Ponadto, pełni również funkcję dodatkową – reguluje poziom wytwarzanego sebum. Podkład matujący działa również antybakteryjnie, jest bardzo łagodny dla cery. Rekomendowany jest przede wszystkim do skóry tłustej i mieszanej.

Podkład mineralny kryjący  to kosmetyk o jeszcze silniejszych właściwościach kryjących niż podkład mineralny matujący. Ten w pełni zakrywa niedoskonałości. Świetnie sprawdzi się podczas wyjścia na spotkanie służbowe czy na imprezę. Co ważne, nie powoduje efektu maski.

Jak prawidłowo należy nakładać podkład mineralny?

Nakładanie podkładu mineralnego w formie sypkiej mimo, że na początku może wydawać się nieco trudne to wcale nie jest niewykonalne. Podkład mineralny można nakładać zarówno na sucho, jak i na mokro. Ta druga metoda zapewnia dłuższy czas utrzymywania się kosmetyku na twarzy.

 

Karolina

3 Replies to “Podkłady mineralne”

  1. Nic dziwnego, że podkłady mineralne opanowały ostatnio rynki kosmetyczne. Naprawdę dają skórze wszystko to, czego potrzebuje. Na rynku dostępnych jest wiele podkładów mineralnych, można więc wybrać dokładnie taki jakiego potrzebujemy i dostosować odpowiednio do naszych potrzeb. W dodatku jak na takie „cudo” dla skóry podkłady te są w bardzo przystępnych cenach.

  2. Moja córka nauczyła mnie używać tego rodzaju podkładów. Na początku bardzo ciężko było mi się przestawić. Dziś jestem bardzo zadowolona z tej zmiany. Podkłady te idealne są dla kobiet w każdym wieku, nawet tych po 60-tce 😉

  3. Od dłuższego czasu używam wyłącznie podkładów mineralnych. Dopowiem tylko, że odpowiedni kolor podkładu najlepiej jest dobierać do odcieniu skóry na szyi, ponieważ będzie wtedy najbardziej zbliżony do naturalnego kolorytu skóry.

Comments are closed.